HAKKIMIZDA

Şimşek Halıcılık 1966 yılından bu güne İstanbul Kapalı çarşı, Cağaloğlu, Sultanahmet ve Malatya tecrübesiyle  antika halıantika kilim, alışı ve satışı gerçekleştirmektedir. Uzman kadrosuyla, toptan ve perakende antika halı ve kilim alım ve satışının yanında halı, kilim tamiri, bakımı, halı, kilim yıkama gibi hizmetleri de vermektedir. Şirketimiz halı ve kilim konusunda önemli bir tecrübeye sahiptir. Bununla birlikte çok önemli bir koleksiyona sahiptir.  Bu koleksiyonun bazı nadide halı ve kilimlerini sitemizin ürünler kısmında görebilirsiniz. Uzmanlık alanlarımız arasında antik halı yıkanması ve antik kilim yıkanması, antik halı, antik kilim bakımı ve tamiratı da bulunmaktadır.

KULLANDIĞINIZ HALININ DÜNYADA SADECE SİZDE OLMASINI VE EL EMEĞİYLE DOKUNDUĞUNU HİSSETMEK İSTEMEZ MİSİNİZ...

Meslek teriyle ilgili aldıkları eğitim onların halılarının açısını belirlemiş işlerinin sanatla iç içe bir meslek olduğunu söylüyor bu iş sevilmeden yapılamaz her meslekten daha da çok ihtiyaç var sevgi ve ilgiye çünkü satmış olduğumuz halı ve kilimler birer sanat eseri. Anadoluda tezgah başında oturan genç kızların el emeği göz nuru bu halılar bizler için çok değerlidir. bu yaptığımız işin bir okulu yok usta ne öğretirse çıkar o kadarını öğrenebiliyor. Hep tek bir noktaya ulaşıyoruz disiplin hayatın kesintisiz bir öğrenme süreci iç disipliniyle bu birikim ortaya çıkmış gecesini gündüzüne katarak okumuş ve gezmiş eline gelen halıları tanımaya çalışarak değil tanışmak için onların ayağına giderek mutlu olmuş. Dünyada eşine az rastlanır güzellikteki anadolu halılarını gidip yerinde bulmak için halı sevgisini içlerine aşılanmıştır. Her çıktığımız  anadolu yolculuğundan bir başka haz duymuşuzdur.

Ama artık yeni üretilen halıları son derece vasat bunun için kaçak gezip daha çok inceleme yapmak gerekiyor. Halıların eski orjinalliği kalmadı artık yeni üretilen halılarla birlikte kaliteli imalatlar oldukça azaldı. Aradığım cinsten halıları bulmak son derece zor oluyor. Bu değişimden bizleri çok üzüyor. Ama biz yinede anadoluya gitmeye devam ediyoruz.

                                                                                                                                                                                                 Barış Şimşek